Maovähendus-operatsioon kahandab vajadust diabeediravimite järele

Maovähendus-operatsioon kahandab vajadust diabeediravimite järele

Värske uurimuse kohaselt sai enamik diabeetikutest, kes tegid kaalu kaotamise nimel läbi maovähendusoperatsiooni, lõpetada ka diabeediravimite võtmise, mis tähendab suurt kokkuhoidu tervishoiukuludes.

Baltimore’is asuva Johns Hopkinsi meditsiiniülikooli teadlased analüüsisid andmeid 2235 täiskasvanud patisendi kohta, kellele olid tehtud maovähendusoperatsioon ja kes põdesid ka II tüüpi diabeeti, mis on selle haiguse kõige levinum vorm ja mida seostatakse tihti ülekaaluga. Pea 75% patsientidest lõpetasid diabeediravimite võtmise kuue kuu jooksul pärast operatsiooni. Kahe aasta pärast oli vastav näitaja 84,5%, kirjutab Wall Street Journal.

Uurimisgrupi juht, Johns Hopkinsi meditsiiniülikooli kirurgia kaasprofessor Martin Makary sõnas, et enamik patsiente lõpetasid ka muude arstimite, näiteks kõrgvererõhuravimite võtmise.

Uuritud patsientidel oli tervisekindlustus Blue Cross ja Blue Shield ning neile tehti maovähendusoperatsioon ajavahemikus, mis kestis 1. jaanuarist 2002 kuni 31. detsembrini 2005. Umbes 86% patsientidest võtsid enne operatsiooni läbitegemist vähemalt üht diabeediravimit ja keskmine diabeediravimite arv patsiendi kohta oli 4,4. Ligikaudu 23% patsientidest süstisid insuliini.

Keskmine ravikulu patsiendi kohta kaks aastat enne operatsiooni oli 6376 dollarit ja operatsioonieelsel aastal 10 592 dollarit. Operatsiooni maksumus oli umbes 30 000 dollarit. Esimesel operatsioonijärgsel aastal oli keskmine kulu patsiendi kohta 6992 dollarit, mis langes teisel aastal 4197 dollarile ja kolmandal aastal 1878 dollarile.

Kui operatsioonist oli möödunud kolm aastat, võttis diabeediravimeid veel vaid 40 patsienti 288st, kes olid ikka veel Blue Crossi ja Blue Shieldi andmebaasis.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada