Punn (suguhaigus või nahahaigus?) 28.06.15 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Mul on tekkinud mingid jube kahtlased paar punni. Tekkisid umbes aasta aega tagasi, alguses olid sellised punased nagu mädapaise vms ja nüüd aja jooksul on jäänud lihtsalt selliseks konarlikuks punniks, justkui paisunud rasunääre, karvanääp vms? Valu ei tee, aga lihtsalt väga jubedad näevad välja. Ühes kohas on veel näha paari sellist hästi väikest, aga need ongi selliseks jäänud ja pole nii suureks muutunud nagu need konkreetsed kaks, mis lisatud pildil. Kunagi ammu diagnoositi kondüloomid, mis said ka selle sinise vedelikuga ära ravitud ja ma ei usu, et need kaks punni on samad asjad? Millega on tegu ja kuidas neist lahti saada? Kas tuleb kuidagi ära külmutada või samuti mingi ravimiga?

Arst vastas:

Aino Rõõm

dr Aino Rõõm

Infektsioonhaiguste arst

Ida-Tallinna Keskhaigla

Tere!
Väga tõenäoline on , et need on kondüloomid. Peate pöörduma nahaarsti poole. Ta paneb õige diagnoosi ja määrab ravi.
Parimat soovides
Aino Rõõm