kroonilise trihhomonoosi 17.05.15 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

trihhomonoosi on ravitud metronidassoliga 2g erinevate firmade omadega. kas on muid võimalusi, kui haigus ei allu ravile. mis rohi ja kuidas tellida

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Kõigepealt tuleb kindlaks teha, kas tegemist on üldse trihhomonoosiga, selleks tuleb vastavad analüüsid teha.
Ravimi määrab ja kirjutab arst, seda ise tellida ei saa. Ravitakse metronidasooli või ornidasooliga, viimast Eestis minu andmetel hetkel pole.
Metronidasool-resistentsetel juhtudel kasutatakse raviks ikkagi metronidasooli, aga suurtes annustes ja intravenoosselt.
Diagnoosi täpsustamiseks ja ravi saamiseks tuleb kindlasti uuesti arsti vastuvõtule pöörduda.
Lugupidamisega,
Kristi Abram