Valged punnid peenisel 09.03.15 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Mul on mure peenise eesnaha all ja selle kile juures olevate valgete tüügaste ja punaste pväikeste villidega. Ükssõbranan ütles ,et see võib olle genitaalherpes aga ei oska mingit seisukohta võtta. Käisin meestearsti juures tegin kõiksugu testid ei olnud midagi peale mingi bakteri. Selle ravisin välja kas ma lähen kindlasti veel,aga tahaks teist nõu ka kuulda.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Genitaalherpesele on iseloomulikud väikesed grupeeritud villikesed, mis katki minnes jätavad valulikke erosioone, mõne aja pärast erosioonid paranevad ja tekivad samale kohale uuesti villikesed. Genitaalherpese tunnuseid hetkel pildilt ei paista, mis muidugi ei välista seda, et Teil neid kuna olnud poleks.
See mis praegu pildil näha, on pigem terav kondüloom ehk HPV viirusest põhjustatud tüügas. Nende vastu on ravi olemas. Ma ei oska öelda, mis roheline ravim see oli, mida peale määrisite, aga peale selle on veel ravimeetodeid. Külastage uuesti arsti - kui meestearst on antud probleemi puhul nõutu, võite panna vastuvõtuaja dermatoloogile.
Lugupidamisega,
Kristi Abram