Kas genitaalherpes? 06.02.15 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Olin oma noormehega kaitstud anaalvahekorras. 2 päeva hiljem hommikul tekkis äge kõhulahtisus, esimesel päeval umbes 5 hoogu. olin kindel, et olen nakatunud kõhugrippi, sest samal ööl oli kõhulahtisus ka isal. järgneval kolmel päeval oli mul kõhulahtisust ainult õhtuti, päeval tuli pärakust väljaheite asemel roojaga segunenud lima, mis tundus et kipitas ja ärritas pärakut, hiljem muutus see läbipaistvaks. umbes nädal pärast vahekorda hakkas pärakuümbrus tohutult sügelema ja kuigi väljaheide normaliseerus, siis on valus roojata, väljumisel on tunda tohutut kipitust, mis jääb pidama veel umbes 5 minutiks pärast vetsus käimist, olen pesnud kohe sooja veega, mis võtab selle kipituse ära. Ma ei tea millal need tekkisid, kuid avastasin paar päeva pärast sügelemise algust, et päraku ümbruses on punased punnikesed, mis rohkem näevad välja nagu vinnikesed või sissekasvust tekkinud punnid. Need omakorda mõnikord sügelevad, samuti tunnen sügelust pärakuava sees, peegliga vaadates on sisemus seal väga punane.samuti on lahkliha paistes ja mulle tundub, et see lähedal on tekkinud väike haavake. 5. päeval peale sügeluse teket kerkis mul palavik ja tunnen, et neel on justkui paistes, raske on neelatada. Praegu on päraku ümbruses punnid alles, kuid sügelus enamjaolt taandunud, suurenenud on kipitus roojamisel. Tupe ümbruses mitte midagi ebatavalislt ei ole ja eritus on normaalne.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Kirjelduse järgi tundub, et tegemist on tõsise haigestumisega. Kui vahekord oli kaitstud, siis nakatumise tõenäosus on väike, kuid siiski mitte võimatu. Keegi (perearst, naistearst või nahaarst) peaks kindlasti lahkliha piirkonna üle vaatama ja vajadusel proovid võtma, et selgitada, mis Teil haigestumise põhjustas, kas kõhuviirus või tõesti herpes.
Toitumisel tuleb silmas pidada, et Te ei tarvitaks toiduaineid, mis kõhu kinni panevad, muidu valulikkus roojamisel süveneb veelgi. Kipitavat piirkonda võib määrida tsinkpastaga, mis peaks andma leevendust, kuid arsti juurde minnes võtke kindlasti ravim eelnevalt maha.
Lugupidamisega,
Kristi Abram