Purunenud kondoom 22.08.08 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Olin juhuvahekorras mitte just kõige paremate kommetega tydrukuga ning kondoom juhtus katki minema (ca 0,5 - 1 cm ots tuli ära/ülejäänud jäi peenise peale paika). Peale purunemist tõmbasin peenise välja, eemaldasin kondoomi ning käisin kiiresti seebiga pesemas.
Endal teadaolevalt haavandeid vms peenisel ei esine. Samas hiljem tüdrukult kuulsin, et tal on krooniline kandidoos ... muid suguhaiguseid sh HIV mitte. Südame rahustuseks lähen teen HIV ning süüfilise testid .. ilmselt ka kandidoosi oma. Siinkohal küsiksin enese rahustuseks, et kui kergesti HIV nakkab ning kui suur on tõenäosus taolisest vahekorrast saada HIV/kandidoos?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kandidood on naistel tupe mikroobide tasakaalu häire mida võivad esile kutsuda ka leebemad suguhaigused. Mehel väljendub see peenise pea sügeluse/ärritusena. Eriteste kandidoosi määramiseks kasutatakse harva.
HIV on sugulisel teel nakkuv haigus ja 100% kindlust selle saamise/mittesaamise kohta saab kinnitada vaid vastav test. Soovitan soojalt valida oma seksuaalpartnereid ja antud juhul kindlasti ära teha ka kõigi tüüpilisemate sugulisel teel levivate haiguste PCR testid.
Edu soovides
Margus Punab