PCR meetod? 11.03.08 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Käisin üle pikaaja naistearstil, põhjuseks õrn valu alakõhus ja suurenenud voolus tupest. Palusin võtta kõik proovid ka suguhaigustest, tulemused olid negatiivsed. Kuid kõhuvalu annab endiselt tunda ja voolus ei ole ka kuhugi kadunud! Käisin kliinikus ning palusin näha oma kaarti, et näha mida siis uuriti kuna telefoni teel öeldi lihtsalt et kõik on korras. Lugesin sealt välja, et võeti kaks analüüsi PCR gonörröa ja PCR klamüüdia. Kuid ma palusin võtta kõik analüüsid, suguhaigusi on ju rohkem kui need kaks? Või näitavad need analüüsid kõiki haigusi? Tänan juba ette

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Suguhaigusi on tõepoolest tunduvalt rohkem kui gonorröa ja klamüdioos ja kahtlemata ei näita need kaks analüüsi, mis Teile tehti, Teie tegelikku olukorda suguhaiguste esinemise osas.