PCR vs IgG/IgM 26.03.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere

Kui on tehtud herpesele vereanalüüs, milles nii IgG kui IgM on negatiivsed (2 nädalat peale võimalikku nakatumist), kas 100%-lise kindluse saamiseks, et viirust tõesti pole, tuleks teha ka PCR analüüs või on vereanalüüs piisav?

Tänan

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

kahe nädala jooksul ei pruugi olla antikehad vastava haigustekitaja suhtes veel tekkinud, mistõttu seroloogilist uuringut tasuks mõne aja pärast kindlasti korrata.
PCR uuringuga on võimalik haigustekitajat määrata ainult haiguse kliiniliselt ägedas faasis. Asümptomaatilise genitaalherpese olemasolu molekulaarsete meetoditega kindlaks teha ei saa.