Papilloomviirus suguelundite piirkonnas. 03.11.07 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Küsimus suguelundite papilloomviiruse ravimise kohta.
Minu günekoloog kirjutas mulle välja ravimi nimega Wartec(lahus) ja samuti tabletid Valtrex.Kas need ravimid on antud juhul kõige õigemad ja paremad ja kas neid kahte ravimit võib üldse samaaegselt kasutada või mitte, soovin et ravi oleks võimalikult tõhus.Võibolla soovitate mulle hoopis mingit muud paremat ravimit või salvi.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Wartec on laialt kasutatuv ravim HPV poolt põhjustatud viirusinfektsioonide- nagu on teravad kondüloomid - puhul. Valterx`it kasutatakse HSV poolt põhjustatud viirusinfektsioonide - genitaalherpes, huuleohatis, tuulerõuged,Herpes Zoster- puhul. Iseensest võib neid kahte ravimit koos kasutada küll. Ainult et nad ravivad erinevaid haigusi.