HPV33 LSIL PAPII 06.06.07 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 26 aastane naine. Mul diagnoositi HPV33 LSIL PAPII. Olen väga mures, kuna elus on mul olnud vähe seksuaalpartnereid ja elanud siiani 10 koos ühe partneriga. Kõik on kulgenud siiani hästi, kuni sain teada täna analüüsi vastuse. Oma partnerit ma ei süüdista, kuna nagu juba igalt poolt olen jõudnud lugeda võis see viirus mul juba mitu teist aastat olemas olla nö. minu varasematest partneritest. Panin aja järgmisse nädalasse kolposkoopiasse, käin Fertiilitases.
Küsimusi on väga palju: Soovime saada juba ammu last, kuid siiani ei ole see meil õnnestunud. Kas see viirus kandub edasi ka meie lapsele? Kas tulevikus HPV viirusega tehakse kunstlikku viljastamist, kui see peaks kõne alla tulema?
Kes on Eestis kõige pädevam arst sellel alal, kelle vastuvõtule ma peaksin minema või saaksin minna? Ega ma oma lähedastele seda kuidagi teistmoodi edasi ei anna, kui ainult sugulisel teel? Kas tohin olla veredoonor edasi? jne. jne. Palun Teil võimalikult palju infot, kui suudate anda - olen täieti ahastuses.

Ootama jäädes,
H.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Olen kindel et, HPV 33 + PAP II +LSIL olemasolu pole küll põhjus mille pärast ahastusse sattuda,sest:
- HPV 33 olemasolu ja muutused emakakaelal pole takistuseks lapse saamisel ja pole ka kindalsti võimaliku viljatuse põhjuseks
- HPV viirus ei kandu edasi tulevasele lapsele
-HPV viiruse olemasolu pole takistuseks kunstliku viljatuse tegemiseks
- HPV viirus kandub edasi ainult sugulisel teel ja mitte olmekontaktidega
- HPV viiruse olemasolu pole takistuseks olla veredoonor
Eestis on väga palju väga häid arste, mistõttu on võimatu hinnata kedagi neist teistest pädevamaks.Kindlasti leiata vastuvõtu ajal vastuse ka oma teistele võimalikele küsimustele.