HPV(kondüloom,östrogeen) 24.09.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere Dr.Airi Põder
Kui on HPV (kondüloomid,hetkel ei ole haigusnähtusi) kas võib olla doonor?
Olen lugenud et kui oled nakatunud HPV siis raseduse ajal võib laps nakatuda üsas või siis sünnitamise tee,kas on tehtud uuringuid,kui laps on nakatatud HPV millisel moel väljendub lapse HPV?Kas see võibolla mõni teine haigus nt.soolatüükad või naha haigused?
Mul võeti proov mis näitas et minu organismis võiks olla rohkem östrogeeni,see proov ei olnud 100%,nagu ma aru sain oli see minu limaskeste info.tupes.Olen 28a.soovin planeerida rasedust kas östrogeeni vähesus takistab rasestumist?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

HPV viirusel on sadu erinevaid tüüpe, milledest mõned võivad tekitada soolatüükaid, teised teravaid kondüloome, kolmandad aga olla soodustavaks faktoriks emakakaela vähi tekkes (nn. HPV viiruse onkogeensed tüved)
HPV viiruse olemasolu pole mingil juhul vastunäidustuseks doonoriks olemisel.
Teie ülejäänud küsimused soovitan esitada mõnele meie günekoloogidest.