ureoplasmoos 11.05.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

tere.
olen 2 korda läbinud ravi kuid tulemusteta. arst väitis ,et kui kaebuseid pole siis ravi ei vaja.kuid olen lugenud ,et ureoplasmoos on 1 lastetuse põhjuseid.mul on 2 last aga ehk kunagi tulevikus sooviks veel last.kas see kui nüüd seda välja ei ravi, vähendab tulevikus rasestumise võimalikkust? käin ka küllaltki sageli tualetis, kuid tavalisi põiepõletiku tundemärke pole. kas seda põhjustab ureoplasmoos? ja kuidas mojub see haigus meestele? partner läbis ka 2 korda ravi ja tulemuslikult. kuid kuna olen kondoomidele allergiline(tekib paisteus), siis on ta taas saanud nakkuse minult. kas mul on üldse lootust sellest vabaneda? paljud kurdavad ,et on aastaid ravinud tulutult. kas on see tõesti vaid raha tuulde loopimine või on ka tulemusi? ja kui ma kuulun nende 60% hulka kel on see bakter juba loomulikult olemas, kas siis muutub see bakter iga organismi nõrgenemise(nt gripp) puhul haiguse tekitajaks? olen üldiselt nõrga tervisega(enneaegne laps, sündisin 7,5 k). on mul lootust sest vabaneda ja kas partner peaks koos minuga ravi läbima või ootama minu ravi tulemusi ja alles siis end ravima?
nüüd sai küll pikk ja segane jutt, ag loodan, et oskate vastata.
ette tänades shanna 24a.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Nagu Te oma kirjaski kirjutate, kuulub ureaplasmoosi tekitaja 60%juhtudest naise normaalse mikrofloora hulka. Seetõttu kaebuste ja kliiniku puudumisel pole selle mikroobi esinemine ohtlik ja ravi ei vaja. Kui mingi mikroob kuulub organism i normofloora hulka,siis pole mitte mingit vajadust temast vabaneda. Ravi on vajalik ainult siis kui vastav mkroob on muutunud patogeenseks ja põhjustab inimesele vaevusi. Seega saab ravi vajaduse üle otsustada ikkagi ainult Teie raviarst peale vastavate uuringute tegemist.