Süüfilis vastsündinul? 10.03.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere! Põdesin 2003 aastal süüfilist. Sain ravi 3 nädala jooksul 3 süsti okt. 2003. Jäin rasedaks peale ravi dets. 2003. Minu naistearst ütles, et kui laps sünnib pannakse mind koos vastsündinuga Merimetsa nakkushaiglasse mitmeks päevaks mingiteks lisauuringuteks. Öelge, kas see on tõesti vajalik? Kas neid analüüse ei saa võtta sünnitusmajas ja saata sinna? Miks pean sinna lausa mitmeks päevaks minema? Olen ju haiguse välja ravinud.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Kui Te olete saanud korraliku süüfilise vastase ravi ja olete paranenud,siis pole küll mitte mingit vajadust selle probleemi tõttu ei Teid ega Teie last haiglasse uuringutele saata.
Küll aga oleks vajalik teha Teie lapsel uuringud süüfilise suhtes. Neid uuringuid saab võtta aga igas haiglas, ka sünnitusmajas.