tupeseen 04.02.05 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Kas mu partner võib olla samuti nakatunud?
Naistearst avastas mul tupeseene. Oleme olnud eelnevalt palju kordi vahekorras ja alati kasutanud kondoomi, kuid ta on teinud mulle ka suuseksi. ja ma kardan, et äkki on tal ka see haigus nüüd ja siis nakatab mind uuesti.
Ravi hakkan saama alles kuu aja pärast, sest siis on mul päevad. Kas peale ravi lõppu võin hakata ilma kondoomita vahekorda pidama? Sest kavatsen hakata pille tarvitama.
See ravim mida arst mulle kirjutas on Gyno Pevaryl 150
Infolehel on kirjas, et seda kreemi tuleb kasutada 2 nädalat. Kas selle ravi ajal peaks vahekorrast loobuma? Kuulsin, et pidi kondoomi kahjustama
Olen oma partneri pärast mures !

Ette tänades,
T

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Seenhaigus võib aga ei pruugi vahekorra ajal edasi kanduda partnerile.
Tavaliselt taandub vaginaalne kandidoos olulislelt kiiremini kui kahe nädala jooksul. On ka ühepäevaseid ravikuure.
Kui ravi on tehtud ja kaebusi enam pole, siis pole mingeid takistusi suguelu alustamiseks.