löökide vahelejätmine 08.10.01 / Südamehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

palun öelge, on see ohtlik, kui süda jätab lööke vahele? Rahuolekus mul seda ei juhtu, aga mida pingelisem on töö, seda rohkem seda ette tuleb. Mõni päev isegi mitu korda. Peale seda vahelejätmist lööb süda mõned korrad kiiremini ja nõrgemalt ning siis taastub jälle normaalne rütm. Ei mäleta, et seda kunagi üldse oleks kodus juhtunud. Ikka tööl, kui on pingeline. Kas ja kuidas seda olukorda peaks ravima?

Arst vastas:

dr Meelis Vainu

Kardioloog

Tallinna Diagnostikakeskus

Et otsustada, kas rütmihäireid ravida või mitte, on oluline teada nende iseloomu. Seda on võimalik määrata kardioloogiliste uuringutega- EKG, koormustest, Holteri monitooring jne. Samuti on oluline organismi üldine ja südame seisund. Selle informatsiooni alusel on võimalik otsustada, kas ravida ja kuidas ravida.

Meelis Vainu

Tallinna Diagnostikakeskus