Üks silmadest näeb vaid 40%... 09.04.01 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere, käisin hiljuti oma 12a. tütrega silmakliinikus, kus tal avastati, et ühest silmast näeb ta vaid 40%, teisest 100%. Tunnen nüüd huvi, kas teda on võimalik kuidagi aidata, tuleks tal tarvitada mingisuguseid eri vitamiine? Ja kas ta peaks kandma prille? Arst silmakliinikust prille ei soovitanud. Aga tunnen muret, sest ta loeb väga palju ja võib-olla see koormab silma rohkem, kui vaja? Ka mainis tohter, et see on kaasasündinud silmaeripära, mis avaldub alles nüüd.

Teid ette tänades!

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Ühe silma nõrgem nägemine võib olla sünnipärane silmaehituse eripära, aga võib ka olla kasvueas tekkinud algav lühinägevus. Kumba varjandiga on tegu on raske arvata. Juhul, kui on tegemist sünnipärase silmaveaga, siis ei ole seda parandada selles vanuses enam võimalik ja ka puudub igasugune ravi - porgandi söömine jne. ei aita. Juhul, kui prill nägemist parandab, siis selle kandmise vajalikuse otsustab silmaarst. Kuna on tegemist kasvueaga ja esineb nägemishäire, siis on mõistlik korra aastas silmaarsti külastada.