kõõrsilmsus 07.02.02 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere, minu poisil vaatab üks silm sissepoole kõõrdi, ta on 24 aastane, eelnevalt on silma kahel korral opereeritud (4a. ja 11a.). Mõlemal korral on kõõrdsilmsus taasunud. Millest võik see põhjustatud olla, ja kas on mõeldav, et silma saab ikkagi korrigeerida. Hetkel ei kanna ta mingeid prille, kõõrdi silmaga näeb väga halvasti, teisel silma on nõrk lühinägelikkus (-1).

Ette tänades Kristina

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kõõrdsilmsust on võimalik korrigeerida ainult kirirgiliselt. Selleks tuleks pöörduda Tallinna Keskhaigla silmakliinikusse dr. M.Levini vastuvõtule.