Kipitavad, valutavad ja sügelevad silmad 12.12.01 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 24-aastane naine. Umbes 7 aastat tagasi tekkis mul iga-kevadine mure: esimeste päikesekiirtega hakkavad silmad kord kipitama, kord valutama, kord sügelema. Silmad jooksevad pidevalt vett. Päikseprillide kandmine aitab probleemi veidike vähendada, samuti aitavad rahustavad silmatilgad (nt Visine). Suve saabudes probleem kaob, siis võin olla päikse käes pikalt ilma prillideta ning midagi ei juhtu. Mis võiks olla selle kõige põhjuseks ning kuidas saaks murest lahti.

Ette tänades,

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Kui selline silma tundlikus ja põletikuline seisund tekib alati sesoonselt, just kevadeti, võiks arvata, et on tegemist allergilise silma põletikuda, eriti kui see oleks seotud esimese õietolmu tekkega. Kindlasti tuleks silmaarsti külastada just siis, kui probleem on tekkinud selgitamaks vaevuste põhjust. Kui selgub põhjus on ka ravi (ka vaevusi ennetav) võimalik.