6-aastase lapse silmade erinevus 21.07.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

umbes kuu aega tagasi hakkas laps kaebama, et ühe silmaga näeb ta uduselt. Prille pole ta veel kandnud. Pöördusime eriarsti poole, kus tuvastati, et sünnijärgselt on lapse ühel silmal vaegnägemine ja erinevus kahe silma vahel on suur. Tilga uuringud näitasid erinevust -0.75 ja -4.0. Soovitati pöörduda dr. Levini juurde kuid numbri saime alles novembri lõpuks. Kas nn. muretsemiseks pole põhjust ja ootame veel 4 kuud ravi algusega ja prillide väljakirjutamisega või peame hakkama otsima teisi võimalusi lapse silmade raviks? Kui jah, siis millised võimalused oleks?

Arst vastas:

dr Tiina Pakosta

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Tere,

Oma kirjas ütlete, et teie lapsele tehti silmade tilgauuring. Kas arst, kes selle teostas ei kirjutanud teie lapsele prille välja? Kas prillide määramise käigus ei paranenud nägemine?
Soovitaksin teil pöörduda uuringu teostanud arsti poole ja paluda prilliretsepti.
Kaugele vaatamisel võiks teie laps sellisel juhul prille kasutada.

Parimate soovidega

Tiina Pakosta