kollased plekid silmadel 18.05.06 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Pöördusin aasta tagasi silmaarsti poole ,kuna silmavalgetele on tekkinud kollakad, rasvatilkku meenutavad plekid. Arst ütles, et see on tingitud kolesterooli taseme tõusust organismis. Jutt vale,kuna lasin ka taseme määrata, mis oli loomulikult normis. Olen 35 aastane, kroonilisi haiguseid põdenud pole. Nägemine on vasakus silmas -1,5 ja paremas -0,5. Viimasel ajal tundub, et silmad väsivad õhtuks. Arvutiga ei tööta ja arst ei soovitanud ka prille muretseda. Siit küsimus: millest on kollased laigud tingitud, mida edasi teha ja kas need mõjutavad edaspidi ka nägemise langust?

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Kui need laigud paiknevad ninapoolsetes nurkades silmavalge peal, siis on nad tõesti kolesterooliLAADSE aine ladestumise tagajärg, see ei pea tähendama, et teie vere kolesteroolitase on kõrgenenud.See on vaid kosmeetiline probleem ,nägemisteravusele need laigud mõju ei avalda.Teoreetiliselt on võimalik neid eemaldada, aga moodustuv armkude näeb välja umbes sarnane kõrgendik, nii et väga seda ei soovita.
Ladina k. pinguecula, kui soovite lisainfot hankida