Väsivad silmad 08.10.01 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere,

viimasel aja on mul hakanud üha sagedamini esinema silmade punetust ja väsimust. Peale tööpäeva, millest enamus kulub arvutiga töötades on silamd väsinud ja punetavad, st. veresooned ilmuvad tugevalt nähtavale.

Sama sündroom esineb ka tugeva pingutuse tagajärjel ja näiteks mägedes viibides. Olen teadlik arvutiga töötades kaasnevatest ohtudest ja üritan silmi ka pidevalt puhata, aga sellest eriti abi ei ole.

Küsimus- kas silmade punetus võib olla tingitud ka millestiki muust kui väsimusest või on see peamine põhjus (näiteks kõrge vererõhk)?

Mida peaksin tegema ja millist abi saama arvutiga töötades kaasneva silamde väsimise vastu- prillid?

Ette tänades,

Sven-Erik

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Silmade väsimus võib olla lihtsalt väsimus, kui selline. Arvutiga töötamisest loe ka portaali E-raamatust vastavat juttu. Võiks ka silmaarsti külastada, võib ju olla ka tegu prillide vajadusega või kroonilise silmapõletikuga. Samuti ka mitmed kroonilised üldhaigused võivad esile kutsuda üldise väsimuse foonil silmade väsimust.