Kuivad, punetavad silmad. 09.02.07 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Mureks pealkirjas mainitu.
Umbes kaks aastat tagasi töötasin kilepakendeid tootvas firmas ning sealses plastmassi-suitsuses töökeskkonnas tekkis tugev silmapõletik. Sain esmast ravi ja haigusnähud taandusid kuid punetus silmades päris ära ei kadunud ning püsib siiani vahel ägenedes kuid siis annab jälle järele. Viimasel ajal on silmad veel kuivemaks muutunud ja ärrituvad kergesti mitmesugustele mõjutajatele- näit. tugev valgus, arvuti, keskküttega korteris olles muutuvad silmad kuivaks ja punetavaks.Olen kasutanud mitmeid apteekides käsimüügis olevaid ravimeid kuid miski ei aita. Mida teha?

Arst vastas:

dr Tiia Jugaste

Oftalmoloog

Silmakeskus Laservisioon

Need on selged kuivasilmsuse tunnused.Kui apteegi tilgad ei aita, peate pöörduma silmaarsti poole, kes näiteks salvi kirjutab.Kas Oxyal tilka olete proovinud? Ka uued Visine tilgad on päris head.