Erinevad silmad 27.11.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mul on selline mure et silmad erineva tugevusega, üks on -0,25 ja teine -1,5, olen proovinud prille aga kohe hakkab pea valutama ja pilt jookseb nn.keskele kokku. Üks arst ütles et nii erinevatele silmadele prillid ei sobigi. Mida teha? Kas proovida ikkagi veel prille või lääts ühte silma? Operatsioonile hetkel ei soovi minna kuna üritan rasedaks jääda...

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Üldiselt sellise 1,5 numbrilise vahega prillidega inimesed harjuvad. Kontaktlääts ühele silmale sobib ka. Samal ajal, kui teine silm on suhteliselt viisaka nägemisega siis prille ja läätsi kanda üldiselt ei viitsita, ainult vast autot juhtides oleks see vajalik. Sellise väikese lühinägevuse korrigeerimiseks sobib RK e teemantnoa meetod. Seda siis kunagi tulevikus.