Segajad vaateväljas 21.05.03 / Silmahaigused

Külastaja küsib:

Tere,
olen kuulnud, et lühinägelikel esinebki mõnikord nägemisväljas silma vaatamise suunaga nn "kaasaujuvaid" laike, täppe vms. Ka mina olen lühinägelik ja need esinesid mul aeg- ajalt, kuid mitte segavalt.
1995. aastal olin raske depressiooniga haiglas ja mulle tehti melipramiini- ja noritreni kuur. Olin haiglas 3 kuud. Vahetult pärast haiglast väljakirjutamist avastasin, et mul lendab silmade ees loendamatu hulk "kribulaid", ja parema silma ees üks eriti suur, mille kuju on aastate jooksul samaks jäänud. Algul lootsin, et see möödub, kuid nii see ei läinud. Eriti kehv on silmitseda heledaid pindu- parem silm läheb automaatselt sellest virrvarrist enesekaitseks kinni.
Tahaksin selle nähtuse kohta selgitust ja teavet, kas on olemas abi; ning kui plaaniksin silma laserlõikust (lühinägevuse korrigeerimiseks), siis kas lõikus võib "segajate" probleemi halvemaks muuta?

Loodan, et niisugusele küsimusele on võimalik üldjoontes vastust saada.

Lugupidamisega

Ingrid

Arst vastas:

dr Leo Schotter

Silma klaaskeha väikeste hägususte kõrvaldamine pole võimalik. Laserlõikus ei muuda olukorda. Hägusused jäävad ka peale lõikust.