Mehel ei lähe lahti 05.01.23 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere mu proobleem seisneb selles et Mull ei lähe lihtsalt lahti. Olen 65.aastane naine on Mull 23. Suhe klapib kõikk on meie vahel nii korras kui võimalik. 1aasta ja 6 kuud me ei seksinud kuna Mull on süda haige. Nüüd on parem tahaksin oma naist armastada. Aga Mull ei lähe lihtsalt lahti. Kas see võib ka olla eesnärme tablettidest mida võttan pool aastad. Või see on ikka sellest et olen nii kaua seksist hoitunud. Naine tahaks väga last aga kuitas see oleks võimalik. Mull nii truu naine et ta on valmis mind ootama. Aga kuhu ma peaksin põõrtuma meeste arstil käinud aga mitte mitagi ei aidanud ja ei õeltud mis viga.

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Seda nimetatakse retrograadseks ejakulatsiooniks, ejakulatsioon toimub aga sisemiselt, s.t. sperma visatakse tagasi põide ja ei tule sealt välja. Mõnikord esineb nn anejakulatoorne sündroom, kui sperma ei toodeta üldse või ei tule välja, vaid see on harva. Põhjuseid võib olla mitu, kuid kõige sagedamini see ilmub eesnäärme raviks mõeldud ravimite võtmise taustal. Võib-olla tasub seda ravimit vahetada, kuid selle peab otsustama arst. Soovitan pöörduda konsultatsiooni saamiseks meie kliinikusse ja püüame leida põhjus ja pakume abi