Ilma kondoomita vahekord 27.11.22 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere!

Olin just üle aasta aja vahekorras süütu tüdrukuga, ilma kondoomita. Kuna tütruk ei olnud märg oli raske leida õiget kohta kuhu panna. Ilmselt ei leidnudki lõpuks seda õiget. Natukene sai midagi tehtud, kuid väga otseselt midagi. Verd ei olnud ja väidetavalt ei olnud tal ka päevi. Mis võimalus on mul sellisel juhul suguhaigus saada? Ma pole mitte kunagi olnud vahekorras süütu inimesega ja eriti veel inimesega keda väga hästi ei tunne.

Tervitustega.

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! Sugulisel teel levivate haigustesse nakatumise risk on sel juhul minimaalne, praktiliselt võrdne nulliga. Kuid ma soovitan teil ikka alati kasutada kondoome, isegi kui see pole vaginaalne seks, vaid oraalne või anaalne seks. Sest suus ja pärakus on väga agressiivsed bakterid, mis võivad põhjustada põletikku. Samuti tasub kasutada libestiid, mis hõlbustavad peenise sisenemist.