Seksimisel valus ning ei tunne midagi 07.11.10 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere.

Olen 35-aastane ning kahe lapse ema. Mul on olnud elus ainult üks partner, kes on minu abikaasa ning laste isa. Probleem on aga selles, et ma ei tunne seksimise ajal mitte midagi enda sees ning see on olnud algusest peale. Mul on ka seksimise ajal valus ning ebamugav. Erilist isu seksiks aga ka ei ole olnud pikemat aega juba. Viimased korrad on seksimisel isegi iiveldama ajanud. Kasutan aga ka 18 aastat juba antibeebipille.
Öelga palun, kas on tegu minu madala libiidoga ning suutmatus lõdvestuda või on tegu minu mehe liiga pikas peenises ning halvas eelmängus? Kas vagiina kitsamaks tegemisest oleks abi ? Kas on olemas tablette libiido tõstmiseks?
Orgasmi kogen ainult eneserahuldamisega.
Nüüd on asjad juba nii kaugel, et mees käib juba ammu võõrastes ning soovib lahutust.
Palun aidake, ma sooviksin vähemalt ühe korra elus orgasmi kogeda ning mehega kokku jääda, kui see veel on võimalik.

Palun, palun aidake.

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere. Valulik suguelu ning sellega kaasnev ebamugavavus on piisav põhjus, et Te intiimelu nautida ei saa. Günekoloogi konsultatsioon võimaldab välistada anatoomilised iseärasused ja põletikud. Valulikkusest tuleks rääkida günekoloogiga. Puudulik eelmäng, millega kaasneb tupe kuivus võib olla üks põhjustest. Kui Te eneserahuldamisega orgasmi kogete, siis olete võimeline seda saama ka partneriga. Vagiina kitsamaks tegemine vaevalt Teid aitab. Igas intiimsuhtes on kaks poolt. Vastutus suhte õnnestumises on mõlemal poolel. Püüdke tekitada avatud vestlus intiimteemadel mehega. Ühine nõustamine, mis käsitleks nii suhteid kui ka intiimelu tuleks Teile kasuks.
Kõike head! L. Haldre