Orgasmitus 28.01.08 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere,

Olen 31 aastane naine. Elan viimased 6 aastat püsisuhtes oma elukaaslasega. Olen mures, et mul ei ole õnnestunud mitte kunagi veel vahekorras orgasmi saada. Ei selle ega ka eelnevate partneritega. Masturbeerides see õnnestub.
Varem ei võtnud seda nii tõsiselt, nüüd on see hakanud väga segama. Mehega on argiselt suhted väga head, kuid seksuaalelu on olematu. Oleme võibolla 2 korda kuus vahekorras ja see piirdub tavalislet 5 minutiga, kuna ta tuleb praktiliselt kohe. Oleme sellest rääkinud , kuid otseselt mitte midagi ette võtnud. Tunnen pikemat aega, et olen rahuldamatta ja vajaksin rohkem lähedust. Käin sügisest saadik ka psühholoogi juures teraapias , kus olen puudutanud otseselt oma lähedusevajaduse teemat aga ei ole julgenud veel seksuaalelu probleemidest rääkida. Kas peaksin temaga konsulteerima või peaksin tulema seksuaalnõustaja vastuvõtele?

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Kui saate masturbeerides orgasmi, siis on potensiaal, et võite seda saada ka partneriga.
Kui abikaasal eseineb enneagne seemnepurse, siis tasuks konsulteerida meestearstiga.
Mõnikord on põhjus ka puudulikus seksuaaltehnikas, mida saab iga paar arendada.
Küsige psühholoogi käest, kas ta on saanud lisa väljaõppe, et tegelda seksuloogiliste probleemidega. Kahjuks ei kuulu seksuaalteraapia kõikide psühholoogide õppeprogrammi.
Vastasel juhul soovitan pöörduda seksuaalterapeudi vastuvõtule. Parem tulemus saavutatakse siis, kui nõustamisel osalevad mõlemad partnerid. Esialgu võivad partnerid pöörduda ka eraldi.
Koju on võimalik kaasa anda harjutused.
Tervitades Lemme Haldre