suguti suurus teismelisel 14.01.08 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Kas praeguseks 14a. poisil 6a. tagasi tehtud eesnäärme lõikus võib põhjustada probleeme suguti arengus (probleem on suuruses)

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Ikka vast eesnaha lõikus...
Kui operatsioon on hästi tehtud, siis ei põhjusta.
Peenise areng ja veel enam suurus on äärmiselt subjektiivsed parameetrid ning siin tasub kahtluse ja rahulolematuise korral kindlasti ennast paljusid noormehi näinud noormeeste nõustajale või meestearstile ette näidata. Reaalselt väikesid peeniseid näeme siiski vaid 1-2 aastas. Ülejäänud mõtlevad peenise väikeseks või on lihtsalt ülekaalulised. Ka kehaline areng ei toimu kõigil poistel päris ühel ja samal vanuseperioodil.
Edu soovides
Margus Punab