sex peale operatsiooni 11.12.06 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere! Alles hiljuti oli mul emaka operatsioon,munasarjad jäeti.Olen kuulnud palju erinevaid versioone,et paljud on saanud orgasme peale operatsiooni ja midagi pole muutunud,môned ei,see pidavat paljas psûhholoogiline probleem olema.Tahaks kûsida,kuidas tegelikult nende asjadega on,sest emakas mängib ikkagi suurt rolli orgasmi saavutamisel? Tänan!

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere. Kõik see on vaga erinev (individuaalne). Üldjuhul emaka emaldamine ei mõjuta orgasmi saamiseks - nendel naisterahval, kellel oli kliitiraalne või vaginaalne orgasm. Väike osa naised orgasmi saamiseks vajab emakakaela stimulatsiooni ja peale operatsiooni võimalik et nauding langeb või kaob ära. Olemas arvamus et see on rohkem psühholoogiline probleem ja hiljem kõik läheb korda. Ise arvan et aeg ravib kõike. Loodame et kõik läheb normiks. Soovin edu, Vladimir