hepatiit 27.09.06 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere.
Sain paar aastat tagasi teada doonorluse teel et olen c hepatiidi viirusekandja.
Siiamaani pole veel haigeks jäänud. Nädalavahetusel olin vahekorras mehega aga ei kasutanud kondoomi kui suur on töenäosus et nakatasin ka mehe. Olen küll lugenud et c hepatiit levib enamjaolt vere kaudu aga igaks juhuks soovisin küsida asjatundja käest.

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Nakatumise oht on olemas. Nakatumise protsenti ei oska Teile täpselt keegi nimetada. Oluline on Teie partneri tervislik seisund ja immuunsüsteemi võime kahjustajaga toime tulla. Võimalik, et esimesel korral ka nakatumist ei toimunud. Soovitan kasutada edaspidi rangelt kondoomi ja partnerit probleemist teavitada.
Tervitades Lemme Haldre