Peenise suurus... 15.09.06 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere! Olen noormees, kes saab 2 kuu pärast 17. Mul on probleem peenise suurusega. Nimelt tavalises olekus on see umbes 5 cm pikk ja jäigastunud olekus umbes 13 cm. See pole ju normaalne, sest eakaaslastel enamasti on see suurem?
Võibolla on tegu sellega, et ma lihtsalt olen hilisema arenguga ja keha veel areneb?
Peenise suuruse probleem tekitab masendust ja ma ei julge tüdrukuga vahekorda astuda.
Milles võib probleem olla? Kas peaksin ootama või midagi ette võtma või on see normaalne?
Tänud ette!

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere. Kõik see on absoluutne normaalne. Peenise pikkus 13 sm, see ei ole väike, see on just keskmine. 1-1,5 sm võib olla kasvab veel aastaga. Aga see, kui pikk on pehmes olekus - üldse ei ole tähtis. Siis ära masenduge. Soovitan edu. Vladimir