seksi vajadus 08.04.06 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere

Mure selline: Olen 35 a. mees ja õnnelikult abielus,kolm last .
Abielus 15 aastat esimese ja ainukse naisega. Armastan oma naist kuid seksi kohapealt on midagi nihu. Algusest peale on olnud midagi nihu ,selles mõttes ,et mina tahan rohkem kui naine. Ei tea kas seda on palju kuid sooviksin 2-3 korda nädalas kuid nii,et tema ka sooviks seda .Mitte nii,et täidab kohustust abielunaisena. Teiste naiste seas oleks lööki kyll ja ettepanekuid on tehtud kuid ei taha petta. Kuigi ta on mulle öelnud ,et läheksin otsiksin mujalt juurde kuid see pole õige lahendus. Põhjus miks ta vähe( või tegelikult vist üldsegi mitte) minuga seksib hakkas selguma mulle ca 5-6 aastat tagasi kui märkasin ,et teda huvitavad teised naised. Tean seda sellepärast,et räägime kõigest ja vabalt. Oleme proovinud ka varianti kaks naist ja mina kuid lõpuks läheb see nii,et tunnen ennast viienda rattana. Kuna tahan talle head,siis olen talle seda võimaldanud vabalt ka nautida. Häda ka selles,et juba aastaid tunnen temaga seksi järgselt kohutavat süümepiinu kuna tean ,et teeb seda kohustuslikus korras. Ei oska midagi ette ka võtta.
Olen otsustanud otsida abi seksuaalse aktiivsuse vähendamiseks või olematuks muutmiseks. Et ei peaks tundma süümepiinu, et ei oleks närviline tunne. kas on olemas seksuaalsust pärssivaid aineid-ravimeid???
Mida soovitate?

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Saan aru, et Teil on tõsine ja oluline mure.
Põhimõtteliliselt on olemas vastavad ravimid, aga ma ei pea nende kasutamist Teie puhul õigeks. Ma ei näe põhjust, miks peaksite oma tervist ravimitega rikkuma.
Tundub, et Teie abikaasa võtab elu lihtsamalt. Püüdke naisega rääkida, millisel moel tema Teie tuleviku väljavaateid näeb. Saan aru, et abikaasa ei oota Teie poolt truudust. Millega lepite? Mõelge sellele, et kui kõik jääbki näiteks 4 - 5 a pärast samuti ja abikaasa peab samast soost armukesi, siis kus on Teie taluvuse piirid? Ilmselt peaksite abikaasaga kõikide variantide plussid ja miinused läbi arutama (paberile panema) ja otsustama, mis saab elust edasi.
Soovitan pöörduda ka nõustamiseks minu vastuvõtule. Kui elate Tallinnas, siis soovitan pöörduda Seksuaaltervise Kliinikusse (M.Sütt)
Tervitades Lemme Haldre