vahekorras halb 01.03.04 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 35 aastane ja teist korda abielus. Praegune partner on küll hea ja hoolitsev, aga tunnen, et tõelist kirge tema poolt ei ole. Ta väidab küll, et tahab mind, aga mulle tunduvad need ainult sõnadena. Ta on ka kunagi suhte algul Viagrat kasutanud, nagu ta ütles, aga nüüd vist enam mitte, kuigi utlesin talle, et mu;l pole selle vastu midagi.
Nüüd aga on asi hoopis hulluks läinud - kuna mulle vahekord enam eriti ei meeldi, püüan seda vältida, kui võimalik, ja kui oleme vahekorras, siis tahan, et see oleks võimalikult lühike ning pärast tahan jääda üksi, minna ära ja tunnen end väga halvasti. Minu jaoks kõlab kuidagi tüüpilise meheliku reakstioonina.
Eelmise mehega sellist asja ei olnud.
Kui ikka on halb, siis ilmselt on parem lahku minna?
Ette tänades
E

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere Raske on võtta seisukohta kõiki asjaolusid tundmata. Praegu tundub mulle Teie jutust, et tegemist Teiepoolse kire puudumisega, mitte abikaasa soovimatusega või toimetulematusega. Viagrat on ju mingil elujärgul proovinud paljud mehed.
Kirjutate, et olete 35a., teist korda abielus ning mõtlete lahkuminekule. Mille põhjal olete kindel, et järgmine suhe ei osutu mingi aja pärast uuesti "valeks". Kui ainukeseks põhjuseks on mitterahuldav seksuaalsuhe, siis võiks pöörduda siiski nõustamisele (alguses üksinda), et välja selgitada, kas on võimalik midagi positiivses suunas muuta. Selleks peab muidugi olema iseenda soov.
Tervitades L. Haldre