Suguhaiguste test 06.01.16 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on olnud kaitsmata vahekord ja sooviksin teha suguhaiguste testi. Kus seda teha saab ja kas selleks on vaja eelnevalt konsultatsioonil käija?
Lisaks on mul probleeme enneaegse seemnepurskega kahtlustan, et need asjad võivad olla omavahel seotud.
Kas peaksin tulema konsultatsioonile ? Võtma selleks ka saatekirja perearstilt või ei?
Aitäh.

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! Suguhaiguste testi saab teha meie meestekliinikus. Teostatakse hommikusest uriinist. Tulemused tavaliselt 3 päeva jooksul on valmis. Saatekirja selle jaoks ei olegi vaja, võite tulla kohale ja kaasa võtta tops uriiniga. Testid on tasulised. Teine probleem (enneaegne seemnepurske) vajab konsultatsiooni ja võib olla veel mõned analüüsid (uuringuid). Kui võtate saatekirja perearsti käest, siis toimub HK visiit, mis maksab 5 eur, kui ilma saatekirja siis maksab 40 eur.