Ei saa orgasmi ja isu seksi järele puudub 15.06.11 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere,
Pöördun Teie poole oma suure ja mind väga ängistava murega. Nimelt pole ma mitte kunagi orgasmi saanud/kogenud. Neid "väga hea" tundeid on vahekorra ajal küll olnud, kuid alati jääb miskit puudu.
Olen oma elukaaslasega koos olnud nüüdseks juba 4 aastat. Meie vahel on ilus armastus, iseloomud ja kõik-kõik klapib. Elu on temaga armastusväärne ja hea. Enne teda oli 3 juhusuhet. Kõike seda ilusat varjutab minu praeguses suhtes aga tõsiasi, et ma ei ole suuteline kogema orgasmi. Ei praegu, ega ka oma eelmiste partneritega. Oraalseks ei paku mulle näiteks üldse pinget. Pigem on selline väga-hea-tunne tekkinud tavalise vahekorra ajal, kuid ka siis pole ma mitte kunagi täieliku naudinguni jõudnud. Äkki on ka see põhjuseks, et seks mind enam peaaegu üldse ei huvita. Minu pärast võiks sellega tegeleda ka vaid 2-3 korda kuus. Hetkel astun vahekorda peaeagu alati just seetõttu, et mehel hea oleks, sest armastan teda väga ja saan aru, et noorel mehel (ta on 23) on vajadus saada rahuldatud. Samas, ta teab mu probleemist ning utsitab mind takka minema arsti juurde või uurima, kas näiteks Nuvaring rõngas mõjutab minu huvi seksi vastu. Kasutan rasestumisvastaseid vahendeid nimelt juba viimased 4 aastat. Viimane aasta sellest Nuvaringi. Äkki on tõesti ka sellel mingi oma mõju? Siiski, suurema põhjusena arvan siiski olevat tõsiasja, et seks pole minu jaoks nauditav ning just seetõttu ei ole viitsimist sellega mitmeid kordi nädalas tegeleda.
Kuulun ka nende naiste sekka, kes enda katsumisest naudingut ei saa. Olen küll proovinud ka ennast ise katsuda ja rahuldada, kuid suurt mõju selles ei ole. Kliitorit stimuleerides on alguses natuke hea, kuid mida rohkem selle tundlikus kasvab, seda talumatumaks kogu toiming muutub. Kiigun sel hetkel justkui kuskil hea ja ebamugava piirimail ning lõpuks löön käega, sest midagi jääb sellest väga heast puudu ja asi on pigem talumatu.
Rääkisime eile elukaaslasega minu probleemist (saame nimelt kõigest suhteliselt vabameelselt rääkida) ning jõudsime lahenduseni, et toome oma voodiellu rohkem uusi asju (mõned mänguasjad nt?), katsetame uusi kohti, poose ning pikemat eelmängu - kõike seda ühe eesmärgi nimel - äkki juthub ka minuga mingi ime ja ka mina avastan üks kord, mis on orgasm. Pöidlad on peos! Kuigi, pean tõdema, et korra-kaks olen ma vist orgasmi läbi une saanud - see meeletult hea tunne, värin kehas ja jalgades ja tulitav jalgevahe olid just need, mis mind siis üles äratasid.
Seniks aga, kui ma pole ilmsi orgasmi saanud, uurin, kas on olemas ka mõnda looduslikku või muud apteegis müügil olevat preparaati/õli/vms, mis soodustaks erutust, suurendaks tunnetust seal all. Samuti, kas Nuvaringi kasutamine võib kuidagi mõju avaldada?
Olen vajadusel nõus rääkima ka mõne seksuaalnõustaja, -terapeudiga. Ei teagi, kas sellest oleks abi?! Äkki oskate kedagi Tallinnas soovitada?

Tean vaid üht - oma elukaaslast ma oma probleemi pärast kaotada ei taha. Tahan, et meil oleks täisväärtuslik kooselu ning et ka mina oskaks nautida kõike seda ilusat, mida mehe ja naise vaheline seks pakub. Samuti on meil ilusad tulevikuplaanid ning aasta-kahe pärast sooviks juba mõelda ka laste peale. Seega, olen äärmiselt tänulik, kui oskate mulle natukenegi suunavaid nõuandeid anda.

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere Kirjast tundub, et unes, kus teadvuse poolne kontroll maas, olete orgasmi saanud. Äkki on kõik hoopis mõtlemises kinni? On naisi, kellel kujuneb orgasmi saamise võime alles peale sünnitamist. Nendel naistel on vähene oma vaagnapõhja lihaste tunnetamise võime. Selle puhul aitab vahel Pilatese võimlemine (rühmad suuremates spordiklubides). Soovitaksin siiski minna ka seksuaalnõustaja juurde. Tallinnas seksuaaltervise kliinikus võtab vastu günekoloog- seksuaalnõustaja Mare Pruks. Prooviksite ehk kohtumist temaga? Teiseks, on Tallinnas psühholoog Ester Väljaots, kellel on samuti seksuaalnõustaja lisapädevus.
Kõike head! Lemme Haldre