Enneaegne ejakulatsioon 23.04.07 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere,

Mul on elukaaslane, keda jumaldan, kuid viimase paari kuu jooksul on olnud vaid paar korda, kus olen suutnud pikemalt vastu pidada. Enamikel kordadel toimub mul ejakulatsioon juba esimese paari minuti jooksul ning olen üpriski tundlik. Võimalik, et stimulatsioon on tugev kuna mu elukaaslasel on suhteliselt kuiv tupp, kuid sellegipoolest tahaksin teda rahuldada. Olen proovinud tempot muuta kui tunnen, et hakkan jõudma seemnepurskeni aga see ei aita eriti, samuti ka ajutiselt lõpetamine nign siis jätkamine. On juhtunud ka sedasi, et kui sisenen temasse, siis paari lükkega olen juba tippu jõudmas. Leian oma eelnenud suguelule tuginedes, et see pole normaalne ning samuti teeb muret see, et selle ajaga ei jõua tema üldse õiget tunnet saadagi. Mul on piinlik tema ees kuna seks peaks olema kahepoolne nauding aga sellisel moel oleks mina justkui egoist. Tahaksin rohkem vastu pidada, et saaksin oma partnerile ka naudingut pakkuda aga minu mõistus hakkab otsa saama - olen proovinud eelmänge keelega, et teda järgi aidata aga sellegipoolest lõpetan väga kiiresti kui temasse sisenen. Mida peaks tegema, et selline asi paraneks või on see isikuliselt kinni, et minu puhul nii ongi ja seda muuta ei anna ilma väliste teguriteta?

Jään ootama Teie nõuannet.

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere. Soovitan tulla vastuvõtule, proovime leida mingi kompromisse. Üldjuhul ikka saab aidata, teie ei ole esimene, kes pöördub selle küsimusega. Soovin edu, Vladimir