Vahekord 04.12.06 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Kusiti põletiku ning eesnäärme põletiku puhul, kas ilma kaitsevahendita suguline vahekord on nakkuslik või... ? Kas partnerile mõjuvad need põletikud kuidagi? Või on ohutu, ei nakka nii?

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere. Üldjuhul ei ole nakkuslik, kui eesnäärme põletiku põhjust ei ole suguhaigus. Mina ikka soovitan kaitsta - südame rahumisest, kuna võib olla kinnine ring. See tähendab et üks partner on pidevalt haige, aga teine selle nakkuse kandja (ise endal kaebused pole) ja nakkatab teist. Vladimir