Rasestumisvastased vahendid. 10.10.06 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Meil on selline mure, et kondoom on meil purunenud mitu korda (5).
Oleme netist uurinud, et seda võib põhjustada tupe liigne kuivus mis on osade tüdrukute eripära. Kuid soovime teada, millest see veel võib tingitud olla.
Oleme mõelnud hakata kasutama ka mingit muud rasestumisvastast vahendit. Oleme mõelnud nii tablettidele kui ka plaastritele, kuid ei tea täpselt mida eelistada ja kui kindlad nad on.

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere! Põhiproblemiks võivad olla kas tupe liigne kuivus - pakutatakse kasutada nn. lubrikandid (ainult need, mis ei sisalda õlid ja vaselini), või liiga väike kondoomide suurus. Reglina mina pakkun lihtsalt vahetada tootja-firma, need, mis on natuke kallim - kvalitetsemaid. Rasestumisvastast vahendist - neid on väga palju, tablettid minu arvates on kindlam, plastrid ja tuperõngad aga mugavam. Parem konsulteerida oma naissarstiga. Soovin edu, Vladimir

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Seksuaalnõustaja

rasestumisvastased vahendid meestele

tere, lugesin siin ka eelmisi kirjeid rasestumisvastaste vahendite kohta meestele.. on ehk nüüd teada kas tabletid meestele on juba välja töötatud või mitte..?

Vladimir Vihljajev

Vastas dr Vladimir Vihljajev

Tere. Kahjuks siiamani veel ei ole meestele rasestumisvastased tablettid pakkuda. Need ei ole veel lõpuni uuritud (täpsemalt - nende kõrvalmõjud).

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi