kliitori puudumine 26.09.06 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Kas on see võimalik, et naisel puudub kliitor? Mul on olnud naisi erinevaid ja kõigil leidsin kliitori kerge vaevaga ülesse ja naised said ka orgasme. Nüüd aga elan naisega, kes ei saa orgasmi ja minu arust tal puudub kliitor, vähemalt mina pole sellist kohta leidnud, täiesti nagu puuduks. Kas on võimalik, et naisel on anatoomiline viga?

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere. See ei ole võimalik, lihtsalt kliitori piirkond võib olla vähetundlik või kliitor ise on väike ja ei ole tundlik (veel ei ole ärganud). Või naine ise on veel väga noor. Tavaliselt läheb paar aastaid suguelualgast et naisterahvas hakkab midagi tundma ja huvi kasvab. Soovin edu. Vladimir