Pärlinääred 18.05.06 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tervist!
Olen 19. a noormees ja tõenäoliselt ka pärlinäärete omanik.
Pole küll ise kindel, aga lugedes natuke teiste sarnaseid mureseid, siis
sümptomid viitavad sellele - peenisepea ümber ja
allpool kuni munanditeni välja, läheb rida väikeseid täppe. Peenise
ülemist osa ei kata. Mingit sügelust ega midagi ka pole. Lihtsalt ebameeldiv.
Kas sellele leidub ka ravimit või on see täiesti normaalne nähtus?
Lisaks kas sellepärast on kohe vaja visiidile tulla?

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere. Tõenäoliselt teie diagnoos on õige, just niimodi see pilt välja näeb. See ei ole haigus, see on selle kohta naha erinevus. Kui see ei too juurde mingi probleemi - tähendab et on puht kosmeetiline defekt ja visiidile pole vaja tulla.