seksuaalsuse muutus peale sünnitust 09.02.06 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

sünnitasin oma poja pea 2 kuud tgasi,kuid mu seksuaalelu ei ole normaliseerunud.mõtlen selle all,et ma ei ole huvitatud seksuaalvahekorrast oma mehega,üldse ühegi mehega.minu jaoks see probleemne ei tundu ,kuid mu abikaasa on minu peale pahane ,et ma olen ta ära unustanud.kuigi see pole minu poolt tahtlik käitumine ja ma ise ei pane seda üldsegi tähele,siis abikaasa ütleb,et ma tõrjun teda ja püüan eemale hoida ning mõtlen kõikvõimalikke ja võimatuid põhjuseid,et mitte vahekorras olla.tema vajadus seksuaalvahekorra järele on lausa ahistav ja ma tunnen,et mida rohkem ta peale käib,seda rohkem ma ei taha vahekorras olla.kui ta siis suudabki mind nii kaugele viia,et ma nõustun temaga seksima,siis ma ei tunne mingit erutust ega rahuldust.mul on tunne et ma reedan iseend ja oma keha ,sest ma ei taha seda vahekorda ja pean seda ainult tema pärast taluma,hambad ristis.ma ei tunne,et olen sellepärast paha,et ei taha olla temaga aga tema süüdistused ja jutt tekitaab minus süümepiinu ja ma mõtlen,et äkki ongi minus mingi probleem,et ma ei ole huvitatud seksuaalelust.mida küll teha,et mitte teda nii solvata ja samas jääda iseenda vastu ausaks.mul on peale seksi nii kohutavalt tühi ja paha tunne,nutan tükk aega patja jaei suuda uinuda,jälestan iseennast ,et oma kehaga nii ümber käin.kas ma olen kusagil millekiga mööda pannud või olen sootuks ebanormaalne.palun aidake

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere. Kõike millest teie kirjutate on normaalne ja tihti esineb peale sünnitust. Teie üleelasite väga suured koormused ja stressid. Teie organism nõuab aega taastamiseks. 2 kuud on väga lühike periood selle jaoks. Tasub rääkida oma mehega ja proovida selgitada temale omad tunneid ja mureseid. Samal ajal temal ka ilmuvad puht meeste probleemid - kuna teil mitu kuud juba ei ole olnud regulaarsed vahekorrad. Teil mõlemal peab leidma mingi kuldkesk või kompromiis. Lõpuks vaginaal vahekord ei ole ainuke lahendus kooselus, võimalik kasutada käsiseks (lihtsalt aidake temale masturberida oma käiega), tavaliselt see rahuldab meest. Olemas veel variandid.