papilloomviirus? 12.12.05 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere!
Umbes 3 kuud tagasi magasin esimest korda elus naisterahvaga. Vaginaalses vahekorras kasutasime kondoomi, oraalseksi ajal mitte.
Kuid nyyd avastasin oma sugutipea aarest nagu
kaks veidi heledamat ja nahapinnast korgemat tapikest.
Samuti sugutipea alt kus on eesnaha kinnituskoht jookseb vasakul pool terve rida sarnaseid tapikesi paralleelselt eesnaha suunaga. Varem ma nagu pole selliseid asju enda juures tahele pannud. Kas olen saanud nakkuse?

Ette tanades,
Jaan


Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere Jaan. Võib arvata, et see ei ole mingi nakkus. Nähtavasti need täpikesed - on pärlinääred, see on nahanääred - normi variant. Aga need, mis on nahapinnast kõrgemat - võivad olla soolatüügad, need võib proovida ravima. Täpsemalt, kahjuks, ei oska vastata - tasub vaadata. Kindlasti see ei ole ohtlik.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Seksuaalnõustaja

mees ja papilloomviirus

Tere!
Olen lugenud, et meestele tehakse ainult papilloomviiruse uuring. Kui selgub, et mees on nakkuse edasikandja, kuidas mina tema naisena saaksin viirusest hoiduda. Kondoom ei pidavat ju selle ...

Vladimir Vihljajev

Vastas dr Vladimir Vihljajev

Tere! Vabandan Teie kirjale hilise vastamise pärst - oli puhkusel. Kahjuks mingi efektiivselt ravi papiloomviruse (edasi HPV) vastu kaasaegne meditsiin ei oska veel pakuda. Olemas vaktsiin, aga see ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi