seksuaalne erutumine 27.11.05 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

tere. mul on selline mure et ma erutun liiga kergesti.. olen 22 aastane noormees... päris regulaarset suguelu ma ei ela aga see on olnud probleemiks juba suhteliselt noorest east peale et erutun iga pisimagi mõtte ja asja peale... ja sellega seoses ka seemnepurse toimub liiga vara... kas on võimalik mingite ravimitega seda kontrollida või on mingi muu abi

Arst vastas:

Vladimir Vihljajev

dr Vladimir Vihljajev

Günekoloog

Meestekliinik Tallinnas

Tere. See on tüüpiline probleem noormehel, kes ei ela regulaarset suguelu. Olemas vedelikud (aerosoolid-spray või geelid) mis vähendavad tundlikkus, kasutakse tablettid ennem vahekorra (antidepressantid), mis ka pikendavad suguühet. Olemas spetsiaalsed psühhotehnikad ja füüsilised harjumised ja metoodid, mis ka mõjuvad samas suunas. Parem pöörduda spetsialisti poole (androloogi või seksoloogi juurde) kes otsustab ja midagi konkretselt pakub.