mure 8a.poja pärast 10.08.05 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Viis9-11a. last otsustasid,et ei lase poissi enne internetti(küla internetipunkt),kui minu 8a.poeg püksid maha võtab ja teisel poisil nokut imeda laseb,mida laps ka tegi.Mida teha?Kuidas käituda?

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
Soovitan Teil kiiresti pöörduda kas kohaliku või maakonna lastekaitsetötaja poole, kes aitab probleemi lahendada. Tegemist on tõsise õigusrikkumisega (grupiviisiline tegu, seksuaalsele tegevusele jõuga sundimine). Arvan, et tuleb tõsiselt rääkida nii nende poistega kui ka nende vanematega. Ilmselt oleks tarvilik välja selgitada, mille mõjul poisid selliselt käitusid (nägid TV, on nende endaga seda varem tehtud) ja kas nad on sama tegu proovinud ka teiste lastega. Võimalik, et grupis oli üks liider ja teised läksid sellega kaasa. Sageli on selline liider ise mõne täiskasvanu poolt seksuaalselt ära kasutatud.
Samuti võiksite seksuaalsetel teemadel rahulikult rääkida oma lapsega, et tal tekiks arusaam sellest, et tema keha on tema enda oma ja ta ei pea mitte alluma grupi survele. On väga vajalik, et see kõnelus toimuks ilma süüdistusteta. Ta vajab ilmselt nõuandeid, mida analoogse kiusamise puhul teha ja kelle käest abi otsida. Võimalik, et ta vajab psühholoogi abi. Ilmselt vajavad psühholoogi abi ka Teie last seksuaalselt kiusanud lapsed. Seda kõike saab korraldada ainult laste- või ka kohalik sotsiaaltöötaja.
Olenevalt Teie elukohast leiab lastekaitsetöötaja Teile psühholoogilse abi võimaluse.
Mina võtan analoogsete probleemidega lapsi ja nende pereliikmeid vastu Tartu Laste Tugikeskuses. Helistada võite alates 15. augustist tel. 7484666.
Tasuline eravastuvõtt on kliinikus "Elite".
Kui Teile sobib rohkem elukohajärgselt Tallinn, siis seal on Tallinna Laste Tugikeskus. Tugikeskustes on abi lastele tasuta.
Tervitan Lemme Haldre

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Seksuaalnõustaja

Peenis

Selline mure,et peenise peale on tekkinud selline punn,mille sees on nagu valge tükk.Üritasin ise katki teha kuid nüüd hästi valus.Kuidas sellest lahti saada ??

Vladimir Vihljajev

Vastas dr Vladimir Vihljajev

Tere. Parem ikka näidata arstile see koht, ärge katsuge ja välja pressige valge kesk ise. See võib olla mädatera, pärast halvasti paraneb.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi