seksuaalelu peale sünnitust 21.01.04 / Seksuaalnõustaja

Külastaja küsib:

Tere!
Olen juba lootust kaotamas, kuna peale sünnitust on minu ja mu mehe kooselu muutunud. Oleme nagu sõbrad ja mulle tundubki, et olen tema jaoks lihtsalt hea sõber, kellega on hea juttu rääkida, vahel kallistada ja paar mopsu anda ja see on kõik. Enne oli meie seksuaaleluga kõik korras.Nüüd aga tundub, et ta arvab et olen liialt muutunud:armid on jubedad tõesti ja ka kaalu on palju.Kui talle välja pakkusin,et kas asi on selles, siis ta ütles, et võib olla ka selles.Veel häirib teda see, et laps nohiseb ka samas toas. Laps on veidi üle nelja kuu vana.Ma ei tea enam kuidas käituda, olen püüdnud olla väga normaalne, oma kolm korda oleme sellel teemal ka pikemalt rääkinud.Sellega jõudsime nii kaugele,et mees arvas, et peab lihtsalt ootama.Oleme veetnud ka õhtuid kahekesi, kus ta on lihtsalt telekat vaadanud või lehte lugenud või oleme koos filmi vaadanud. Meil on vanemad, kes saavad last hoida vahepeal, see pole probleemiks kahekesi koos olemiseks.
Mida teha?Kuidas käituda?Kas mees jääbki selliseks, aega on juba päris palju möödas,aga midagi ei muutu ja mulle tundub, et ta ka ei mõtle selle olukorra lahenemisele..mida tema peaks tegema?
Vastust oodates,kats
Ma pole ennast käest lasknud.

Arst vastas:

Lemme Haldre

dr Lemme Haldre

Psühholoog-psühhoterapeut, kliiniline seksuoloog

Erakliinik Elite

Tere
On päris loomulik, et seksuaalelus on peale sünnitust teatud muutused. See on iseloomulik paljudele paaridele. Enamasti on see mingi aja pärast pöörduv nähtus.
Samas ei tähenda see seda, et midagi ette ei peaks võtma. Tore, kui Teil on mõneks õhtuks või ka ööks võimalik jätta laps vana-vanemate hoole alla ja teineteisele pühenduda. Vabadel õhtupoolikutel nautige kõiki neid tegevusi, mis enne lapse sündi ja liikuge võimalusel ka kodust väljapoole.
Suhtlemine välismaailmaga aitab elavdada ja avrdada Teie suhtlust ning ka abikaasal Teid teisiti kui ainult oma lapse emana näha.
Kui Teil on sünnitusest tulenevaid arme, mis ei lase seksuaalelu nautida, siis soovitan selles osas kõigepealt konsulteerida günekoloogiga.
Kehakaalu suurenemine peale lapse sündi ja rinnaga toitmise ajal on üsna loomulik. Leidke võimalust võimelda ja liikuda. Ilmselt on ka riietumisnippe, mis Teid aitavad.
Olen sellele küsimusele päris mitu korda sellel kuul vastanud, mistõttu soovitan vaadata ka varasemaid kirju.
Soovitan lugeda ka vanu ajakirja "Pere ja Kodu" numbreid, kus on päris mitmes artiklis nimetatud teemal kirjutatud.
Alati on võimalik pöörduda ka psühholoogilisele nõustamisele kas abikaasaga või ka vajadusel üksinda.
Tervitades L. Haldre

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Seksuaalnõustaja

seksuaalsuse muutus peale sünnitust

sünnitasin oma poja pea 2 kuud tgasi,kuid mu seksuaalelu ei ole normaliseerunud.mõtlen selle all,et ma ei ole huvitatud seksuaalvahekorrast oma mehega,üldse ühegi mehega.minu jaoks see probleemne ei tundu ...

Vladimir Vihljajev

Vastas dr Vladimir Vihljajev

Tere. Kõike millest teie kirjutate on normaalne ja tihti esineb peale sünnitust. Teie üleelasite väga suured koormused ja stressid. Teie organism nõuab aega taastamiseks. 2 kuud on väga lühike periood ...

Loe edasi

mehe seksihuvi puudus

Tere!
Minu probleemiks on, et 37-aastane elukaaslane ei tunne juba 2.5 aastat seksi (pärast lapse sündi) vastu peaaegu üldse huvi. Ka varem olime vahekorras 1-2 korda nädalas, aga nüüd heal juhul ...

Lemme Haldre

Vastas dr Lemme Haldre

Tere Te olete esitanud mulle keerulise küsimuse, millele on Teie eluolu teadmata raske vastata.
Alustaksin lõpust. Vererõhupreparaadid võivad tõesti inimese seksuaaliha mõjutada pärssivalt. Samas ...

Loe edasi

Seks ei paku lihtsalt huvi

Tere!
Olen 25 aastane abileu naine, kellel on kaks last, viimane üheksa kuune ja teine 2 aastane. Mul on väga tore ja armastav mees ja ka mina armastan teda väga aga juba mõnda aega on mulle seks ...

Lemme Haldre

Vastas dr Lemme Haldre

Tere
Teie noorem laps on alles 9 kuune. Arvan, et Teie tupe kuivus ja vastumeelsus suguelu suhtes võivad olla seotud sünnitusjärgsete hormonaalsete muutustega ja on oma iseloomult mööduv nähtus. ...

Loe edasi

Ebameeldiv sex/orgasmide kadumine

Tere!
Olen 20 aastane neiu ja elan poisiga juba 6 aastat koos.Meil on kõik ideaalne, v.a. voodielu.Ei tea, millest see tingitud, kuid mulle ei meeldi seksida.Pole kunagi meeldinudki.
Arvasin ...

Lemme Haldre

Vastas dr Lemme Haldre

Tere
Kuna ma Teid ei tunne, võin Teie kirja põhjal teha ainult teatud oletusi.
Paljudel naistel mõjutab esimene traumaatilne seksuaalkogemus (näit. vägistamine) nende hilisemat seksuaalelu ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi