Liigesed teevad muret 15.02.02 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Olen 25-aastane naine, kellel on antud hetkel probleem puusaliigesega (ise arvan nii). Umbes pool aastat tagasi andis minu vasak puusaliiges kõndimisel märku sellega, et lõi päris tugeva valupiste liigesesse. Eriti siis, kui jalg on kõndimisel tagumises asendis. Siis see möödus, kuid alates tänasest on puusas pidev näriv valu. Mitte küll kuigi tugev, kuid siiski piisavalt häiriv nii istudes kui kõndides. Kõndides muidugi häirivam. Samuti on probleeme vasaku põlvega. Kuna käin aeroobikatrennis, siis trenni lõpupoole hakkab põlv veidi pakitsema. Ilmselt ei talu koormust. Mida ette võtta ? Kas peaksin laskma teha puusast ja põlvest röntgenipildi ? Või on koguni tegemist algava osteoporoosiga ?

Palun aidake, sest olen juba kõikvõimalikke variante kaalunud ja teadagi--hirmul on suured silmad...

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!

Vaevalt küll, et tegu on osteoporoosiga. Pigem on tegu algava osteoartroosiga.

Soovitav oleks teha Rö pilt puusast ja pöörduda reumatologi poole. Algavat artroosi on võimalik edukalt ravida. Liigseid koormusi(hüpped, ülevenitused) püüdke lähiajal vältida.