reuma angiini järel 31.05.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Uurisin reuma kohta ja leidsin, et selleks hüütavaid haigusi on üle saja liigi ... Kas angiini järel võib tekkida igasugune neist või ainult mingi kindel vorm?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Angiin võib põhjustada tõsise nihke immuunsüsteemis. Eriti ohtlik on krooniline angiin. Viimase puhul on raviks mandlite eemaldamine. Angiin võib vallandada paljusid reumaatilisi haigusi, kuid kindlasti mitte kõiki. Mitmete reum. haiguste puhul on vallandavateks faktoriteks hoopis erinevad viirused või nihked inimese hormonaalses tasakaalus.