hüppeliigesed 04.02.05 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Tere, probleem seisneb selles, et hüppeliigesed "nõksuvad"-s.t. liikumisel on kuulda naginat, eriti just jooksmisel. Mul on diagnoositud sklerodermia ja mõningail andmeil võib see sellega seotud olla?!? kuivõrd võib see liigeseid kahjustada ning mismoodi neid ravida?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Kas Teil on diagnoositud lokaalset või süsteemset sklerodermat?
Karta on, et kui süsteemset, siis te ei jookseks üldse. Lokaalne skleroderma kujutab endast ainult kosmeetilist nahadefekti.
Hüppeliigeste naksumine iseenesest ei ole mingi haiguslik seisund.