Sõrmeliigeste paistetus 25.07.04 / Reumatoloogia

Külastaja küsib:

Lp dr Otsa,
mõlema käe keskmise sõrme ülemised liigesed on valulikud ja paistes, tundub, et moonduma hakkavad ka kõikide teiste sõrmede ülemised liigesed.
Kas pöörduda perearsti kaudu reumatoloogi poole? Kuidas seda haigust ravitakse?

Arst vastas:

dr Kati Otsa

Reumatoloog

Erakliinik Reumed, Tallinna Keskhaigla reumatoloogia osakond

Tere!
Üsna ilmselt on siin tegu sõrmeliigeste artroosiga. See on väga pärilik haigus. Ilmselt on teie esivanematel olnud sarnast probleemi.
Väga spetsiifilist ravi siin ei olegi. Geneetikat on raske mõjutada.
Soovitav on võtta Ibuprofeni sarnaseid ravimeid ( või Paracetamoli), mis on põletiku ja valu vastased.